Forum Gospodarcze Metropolii Poznań

to jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych gospodarce Metropolii Poznań. Skierowane jest ono przede wszystkim do przedsiębiorców i przedstawicieli władz samorządowych. XII edycja Forum wchodzi w nowy wymiar zaangażowania. Zostanie zorganizowana w nowatorskiej formule antykonferencji (Open Space Technology). Temat przewodni dotyczył będzie gospodarczego i społecznego rozwoju Metropolii i województwa, jednak o jego ostatecznym kształcie zadecydują najbardziej aktywni uczestnicy Forum oraz jego współorganizatorzy i partnerzy.


Formuła spotkań

„Open Space Technology”

zyskuje coraz większe uznanie na świecie. Wpływ na to mają między innymi: autentyczna partycypacja lokalnych uczestników, wysoka jakość i efektywność rozmów, wybór tematów dostosowanych do faktycznych, aktualnych oczekiwań, możliwość opracowania konkretnych rekomendacji i wzięcia za nie odpowiedzialności, a do tego kreatywna atmosfera przerwy kawowej.


Facylitatorzy

Zanim poznałam formułę organizacji dyskusji, jaką jest Open Space Technology byłam sceptyczna. Brzmiało lepiej, niż zwykła konferencja, bo przynajmniej nie trzeba przez cały dzień biernie słuchać. Jednak – pytałam sama siebie – czy doświadczę i nauczę się tyle, żeby to był dla mnie wystarczająco dobry czas? Cieszę się, że dałam sobie szansę, by się przekonać. Teraz, kiedy jestem fanką i facylitatorką metody wiem na pewno, że daje szansę, by zgromadzić w jednym miejscu ludzi, którzy stworzą razem nową jakość. Tą jakością będą głębsze, niewymuszone kontakty, uruchomienie zaangażowania, które daje siłę i chęci do działania, nowe spojrzenie na sprawy i nowe rozwiązania. Trudno o bardziej wartościowy dzień biznesowo-sieciujący. Dlatego cieszę się na spotkanie z Tobą 29 maja w Poznaniu!

Aleksandra Chodasz, główna facylitatorka Forum

Od 16 lat integruję zespoły, prowadzę warsztaty rozwijające kompetencje interpersonalne oraz debaty – w biznesie, społecznościach lokalnych, szkołach, samorządach i organizacjach pozarządowych. Pasjonuje mnie wielowymiarowe angażowanie grup i kolektywne poszukiwanie rozwiązań, stąd specjalizacja w Open Space Technology, dramie i teatrze interaktywnym.

Więcej o mnie: www.ola.chodasz.pl

Uczestnicy moich szkoleń i warsztatów korzystają z wiedzy i 10-letnich doświadczeń, jakie zdobyłem pracując na stanowiskach kierowniczych w międzynarodowych przedsiębiorstwach. Działałem w obszarach tworzenia struktur przedsiębiorstwa, obsługi klienta, sprzedaży i marketingu w branży usługowej i produkcyjnej. Poprzez różnorodną i nowoczesną metodologię, skłaniam do refleksji i aktywizuję do działania. Pasjonuje mnie słuchanie ludzi i odkrywanie nieograniczonych możliwości i potencjałów tkwiących w każdym z nas.

Marcin Świerczński, trener komunikacji i facylitator

Więcej na stronie: www.marcinswierczynski.com

Od ponad 10 lat zajmuję się rozwojem osobistym oraz rozwojem
organizacji, a od 6 lat pracuję głównie metodą Open Space Technology.
Uwielbiam pracować z dużymi grupami i stwarzać przestrzeń na prawdziwy
dialog i wypracowywanie odważnych rozwiązań. Wspieram
biznes, społeczności lokalne, organizacje pozarządowe i instytucje
kultury w tworzeniu niestandardowych form konferencji i spotkań dużych
grup.

Sylwia Myszka-Szyszka